Велика Британія приступила до експлуатації нової гармати, яка стріляє телескопічними набоями

23 березня 2016, 16:10
Франко-британський консорціум CTA International приступив до серійного виробництва нової гармати CTWS калібру 40 міліметрів, пристосованої до стрільби телескопічними набоями, пише N+1 з посиланням на Defence Talk

Повідомляється, що гармата призначена для стрільби новими телескопічними боєприпасами, поставка перших 515 гармат серійного виробництва міністерству оборони Великої Британії вже відбулася.

Відео дня

Розробка нової гармати CTWS велася з 1990-х років та її передбачалося ставити на французькі та британські бойові машини замість звичайних 30-міліметрових гармат. Створення гармати CTWS фінансувалося з перервами, тому терміни її розробки і початку серійного виробництва значно затягнулися. Зазначимо, що перший її прототип був показаний ще в 1991 році.

Маса гармати становить 340 кілограмів при загальній довжині 3,4 метра і довжиною ствола 2,8 метра. Вона може вести вогонь з темпом в 200 пострілів за хвилину, її ефективна дальність стрільби складає 2,5 кілометри, а максимальна - п'ять кілометрів. Трьох секунд вистачає на вибір типу боєприпасу під час стрільби, та його заміну автоматом.

Нагадаємо, що телескопічний боєприпас являє собою набій, який значно або навіть повністю "втоплений" в пороховий заряд в гільзі. Виробництвом телескопічних боєприпасів для CTWS займається британська компанія BAE Systems.

Раніше повідомлялося, що в Перській затоці ВМС США провели успішне випробування новітньої лазерної зброї, а агентство передових оборонних дослідницьких проектів, щовходить складу Міноборони США представило самонавідні кулі, які вражають рухомі цілі

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X