Великий адронний колайдер дозволив відкрити відразу п'ять нових елементарних частинок

23 березня 2017, 07:02
Вчені європейської організації з ядерних досліджень CERN виявили п'ять нових частинок, які містять у собі так звані зачаровані кварки

Частинки були відкриті досить випадково: фізики вивчали зовсім інший процес — розпад надважких частинок, які подібні протонам, пише Science Alert .

Всі відкриття частинки являють собою варіації омега-гіперона – надважкої частинки, що містить у собі три важких кварка. Властивості цих кварків були передбачені Стандартною моделлю фізики, а деякі з них вже були виявлені вченими. Маса цих частинок приблизно в три рази більше, ніж у протона або нейтрона.

Відео дня

Вчені вже виконали кілька перевірок, і підтверджують, що дійсно зафіксували нові частинки, а вимірювання приладів відображають реальну посилену взаємодію, а не є результатом якихось сторонніх факторів.

Тепер дослідники мають визначити квантові числа цих нових частинок і їх теоретичне значення. Це додасть даних до нашого розуміння взаємозв'язків між кварками і мульти-кваркових станів, що призведе до подальшого розвитку квантової теорії в цілому. У кінцевому рахунку, CERN назвав це відкриття "осередком нових і видатних результатів у фізиці".Великий адронний коллайдер є найпотужнішим прискорювачем частинок з коли-небудь побудованих. Він включає в себе 27-кілометрове кільце з надпровідних магнітів і прискорюючих структур, побудованих для підвищення енергії частинок в камері. В прискорювачі два пучки частинок високої енергії, змушені стикатися з протилежних напрямків зі швидкістю, близькою до швидкості світла.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X