Вчений розповів подробиці про метеорит, який вибухнув над Хакасією

7 грудня 2016, 15:25
Небесне тіло, що впало в Сибіру, було кам'яним і мало 10-15 метрів в діаметрі, вважають дослідники

Таку думку висловив провідний науковий співробітник відділу космічної динаміки і математичної обробки інформації Інституту космічних досліджень (ІКД) РАН Натан Ейсмонт, пише ТАСС.

Відео дня

"Ясно, що це був не дуже великий метеорит. Судячи з того, що він все-таки згорів чи вибухнув, загалом, не долетів до поверхні, ясно, що навряд чи його діаметр більше 10 або 15 метрів, і що він, мабуть, не залізний. Швидше за все - кам'янистий або кам'янисто-водяний", - сказав Ейсмонт.

Учений додав, що такі метеорити не рідкість для нашої планети, і щодоби на поверхню Землі, в першу чергу в океани, падає "помітна кількість" подібних небесних тіл.

Метеорити, схожі тим, який впав в Хакасії, не становлять загрози для людства, додав він. Небезпечними вони стають у тому випадку, якщо складаються з заліза і їх розміри перевищують 15-20 метрів, або ж якщо вони "круто вертикально входять в повітряну оболонку Землі". Однак метеорит, який зняли очевидці в Хакасії, за словами вченого, не потрапляє під перераховані вище характеристики.При цьому заздалегідь побачити, що метеорит наближається до Землі "принципово дуже важко", - підкреслює Ейсмонт. Якщо болід підходить до планеті із сонячної сторони, то побачити його практично неможливо, але навіть якщо він рухається з нічного боку, все одно вченим дуже важко розгледіти його на нічному небі і встигнути розрахувати траєкторію польоту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X