Вчених з МДУ зобов'язали перед публікацією показувати свої роботи ФСБ

20 жовтня 2015, 19:43
Вчених з Інституту фізико-хімічної біології МДУ зобов'язали показувати ФСБ свої роботи перед їх публікацією

Про це йдеться у протоколі засідання в цьому інституті, яке відбулося 5 жовтня, повідомляє Nature .

Там сказано, що нові інструкції з'явилися після внесення поправок в Закон про державну таємницю.

Відео дня

Російський уряд стверджує, що поправки не стосуються публікації базових, невійськових досліджень. Але вчені вважають, що аналогічні розпорядження отримали інститути по всій країні.

"Це повернення до радянських часів, коли для того, щоб відправити документ у міжнародний журнал, ми повинні були отримати дозвіл із зазначенням, що результат не є новим і важливим і, отже, може бути опублікований за кордоном", - каже Михайло Гельфанд, біоінформатик з МДУ.

Директор Інституту фізико-хімічної біології МДУ Володимир Скулачов відмовився відповідати на питання журналу про ці нововведення.

Як зазначає Медуза , Nature пише, що нові правила були введені після того, як у травні 2015 року президент РФ Володимир Путін змінив перелік відомостей, які належать до державної таємниці.

Але, за даними видання, насправді, у підписаному Путіним у травні указі нічого подібного немає.

Однак у 2006 році Володимир Путін, який тоді теж був президентом, зробив державною таємницею Відомості про досягнення науки і техніки, про технології, які можуть бути використані у створенні принципово нових виробів, технологічних процесів у різних галузях економіки. Схоже формулювання було і в оригінальній версії закону , прийнятого у 1995 році.

Раніше повідомлялося, що в Росії на базі Центрального архіву міністерства оборони РФ вирішили створити "наукову роту" для "викриття фальсифікаторів воєнної історії".

Показати ще новини
Радіо НВ
X