Вчені звинувачують щойно відкриту 9-ю планету Сонячної системи в геноциді динозаврів

31 березня 2016, 11:35
Математик з Університету Арканзасу Деніел Уітмайер висунув гіпотезу, згідно з якою Планета X винна в масових вимираннях на Землі

За версією Уітмайера, раз на 27 мільйонів років Планета X, існування якої поки не було підтверджено, проходить через пояс Койпера. Це призводить до виштовхування комет з поясу, які спрямовуються до Сонця. Земля опиняється під "перехресним вогнем", що і призводить до масового вимирання видів. Крім того, через а комети, які летять до Сонця, нашій планеті дістається менше сонячного світла.

Відео дня

В університеті Арканзасу відзначають, що такі "бомбардування" почалися давно. "Вивчення палеонтологічних записів у 1985 році підтримало ідею регулярних кометних дощів, що почалися приблизно 250 мільйонів років тому, - повідомляється на сайті університету. – Нові дослідження показують, що подібні події могли початися навіть 500 мільйонів років тому".Раніше Уитмайер був астрофізиком. Зі своїм колегою Джоном Матезе він опублікував дослідження про можливу причетність Планети X до масових вимирань на Землі ще в 1985 році.

"Я був частиною цієї історії протягом 30 років, - каже Уітмайер. – Якщо коли-небудь з'являться точні відповіді, я з радістю напишу про це книгу".

Наприкінці січня поточного року астрономи Майкл Браун і Костянтин Батигін оголосили про те, що на краю Сонячної системи може існувати ще одна планета розміром з Нептун. Її існування доводять особливості орбіт деяких об'єктів пояса Койпера, хоча саму планету вчені не бачили.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X