Вчені знову розвінчали міф про шкоду кави

Наукпоп

19 листопада 2015, 14:41

Вчені знову розвінчали міф про шкоду кави

Вчені знову розвінчали міф про шкоду кави - фото

У людей, які випивають до 5 чашок кави на день, ризик передчасної смерті нижче, ніж у тих, хто не вживає напій.

Масштабне дослідження, проведене американськими вченими, показало, що вживання кількох чашок кави в день здатне вберегти від передчасної смерті. До такого висновку прийшли його автори після 30 років спостережень. У дослідженні брало участь понад 200 тисяч лікарів і медсестер, яких кожні 4 роки розпитували про кавові звички

"Наше дослідження показало, що у людей, які випивають від 3 до 5 чашок кави на день, ризик передчасної смерті на 15% нижче, ніж у тих, хто кави не п'є", - каже Вальтер Віллетт з Гарвардської школи громадської охорони здоров'я, який є одним з авторів дослідження.

Віллетт з колегами виявили ще одну цікаву закономірність. Подібний ефект на учасників дослідження надавала не тільки традиційна, але і декофеїнізована кава. Отже, користь для здоров'я, що надається цим напоєм, пов'язана не з кофеїном, а з іншими речовинами, що входять до його складу.

Втім, бігти за чашкою поки зарано. Самі науковці не розглядають результати досліджень, як незаперечну істину. Вони стверджують, що дослідження було проведено не заради доказів користі кави, а зв'язок між вживанням напою і більшою тривалістю життя заслуговує більш пильного вивчення.

Як би там не було, але пристрасть до кави можна не вважати згубною звичкою. За словами Вальтера Віллетта, "вона точно може бути частиною здорового способу життя".

пише

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал