Технології майбутнього. Вченим вдалося знайти сліди стародавньої цивілізації за допомогою лазера

26 травня, 22:00
3D модель поселень цивілізації Касарабе, зроблена за допомогою лідара (Фото:H.Prümers/German Archaeological Institute)

3D модель поселень цивілізації Касарабе, зроблена за допомогою лідара (Фото:H.Prümers/German Archaeological Institute)

Використавши досягнення сучасної науки, вчені виявили у басейні Амазонки поселення доіспанського періоду. І це відкриття змінило їхній погляд на історію регіону.

Раніше вважалося, що в низинній тропічній савані, відомій своїм несприятливим кліматом, не могло бути густонаселених поселень.

Проте за допомогою лідара вченим удалося знайти сліди життя на південному заході Амазонки. Лідар – це технологія вимірювання відстаней шляхом випромінювання світла та вимірювання часу повернення цього відбитого світла на ресивер. Встановивши прилад на гелікоптер, вчені змогли отримати тривимірне зображення цивілізації, що проживала на цій території між 500 та 1400 роками нашої ери.

Відео дня

Як з'ясувалося, аборигени змогли пристосуватися до суворих погодних умов. Вони збудували потужну водогосподарську інфраструктуру, яка дозволила пережити тривалий сезон посухи, на зміну якому в цьому регіоні традиційно приходить сезон злив.

Крім мережі каналів і гребель, цивілізація Касарабе, як її назвали вчені, могла похвалитися і великими поселеннями. Так, створена за допомогою лідара модель дозволила оцінити масштаби та опрацьованість двох великих міст - Котокі та Ландівара. Перший займав площу 147 га, а другий - 315 га.

Вчені склали карту розташування об'єктів цивілізації Касарабе у Західній Амазонії (Фото: Журнал Nature)
Вчені склали карту розташування об'єктів цивілізації Касарабе у Західній Амазонії / Фото: Журнал Nature

Як з'ясувалося, кожне з цих міст було оточене трьома концентричними валами. Крім оборонних споруд, у містах існували традиційні тераси для парникового землеробства, піраміди, безліч об'єктів цивільного та культурного призначення.

Вчені натхненні своєю знахідкою, оскільки вона докорінно змінює уявлення про життя давніх у Західній Амазонії. Це відкриття може дати початок іншим — наприклад, визначенню віку будівель та пошуку доказів присутності цивілізації Касарабе в інших куточках Західної Амазонії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X