Допоможуть вивчити Марс. Вчені виявили бактерії, яким майже мільярд років

18 травня, 15:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нова знахідка допоможе пошуку життя на Марсі (Фото:dspguy/Depositphotos)

Нова знахідка допоможе пошуку життя на Марсі (Фото:dspguy/Depositphotos)

Здатність мікроорганізмів виживати в екстремальних умовах упродовж багатьох мільйонів років допоможе вченим дізнатися, чи є життя на Марсі.

Бактерії віком 830 мільйонів років було знайдено у шматку кам'яної солі в Австралії.

Бактерії були знайдені в шматку кам'яної солі в Австралії. (Фото: SCHREDER-GOMES ET. ДР.)
Бактерії були знайдені в шматку кам'яної солі в Австралії. / Фото: SCHREDER-GOMES ET. ДР.

«Навіть після такого значного часу ці мікроорганізми все ще можна виявити», — сказала Сара Шредер-Гомес, перший автор статті та колишній кандидат геології в Університеті Західної Вірджинії.

Відео дня

Здивування фахівців викликав як вік мікроорганізмів, так і факт, що вони зберегли як мінімум деякі характеристики, властиві своїм сучасним родичам. Наприклад, світіння в ультрафіолетовому кольорі.

Це може означати, що бактерії досі живі. Вчені припускають, що шар галіта, в який вони були ув'язнені, захистив їх від впливу факторів навколишнього середовища, а рідкісні включення мертвих мікроорганізмів навколо дали їм живильне середовище.

Подібні випадки вже були, щоправда, найстарішому екземпляру було близько 250 мільйонів років. Тож нинішні австралійські зразки — рекордсмени довголіття серед бактерій.

Вчені, які зробили знахідку, планують використовувати її для вивчення зразків породи з Марса. Вони вважають, що несприятлива для більшості живих істот Червона планета виявиться не настільки небезпечною для організмів, подібних до знайдених в Австралії. Крім того, на ній також раніше були солоні озера, і тому в залишках галіту цілком можливо буде виявлено життя.

Джерело: GeoScienceWorld

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X