Вчені знайшли зв'язок між лихослів'ям і чесністю

18 січня 2017, 15:44
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міжнародний колектив вчених виявив у лайки позитивний аспект: люди, які її використовують, більш чесні

Команда дослідників з Нідерландів, Великобританії, США і Гонконгу випустила статтю в Social Psychological Science, в якій стверджується, що люди, які використовують ненормативну лексику менш схильні вдаватися до брехні і обману. Короткий реліз дослідження опублікований на сайті Кембриджського університету.

Відео дня

Спочатку 276 респондентів перерахували найбільш часто використовувані ними лайки, а також причини вживання грубих виразів. Після цього фахівці проаналізували чесність учасників за допомогою модифікованої шкали брехні Айзенка. Вона включає в себе 12 питань, позитивні відповіді на які допомагають визначити схильність людини до брехні.

У другій частині роботи вчені вивчили поведінку близько 74 тисяч англомовних користувачів Facebook, оцінивши кількість використовуваних ними у соцмережі грубих слів. Чесність людей була проаналізована за допомогою підходу, розробленого в 2003 році, згідно з яким брехуни рідко використовують займенники першої і третьої особи, слова "але" та "виключити", а також схильні до вживання дієслів руху.

"Відносини між лихослів'ям і нечесністю хитрі. Лайка часто недоречна, але вона також може бути свідченням того, що хтось говорить вам свою чесну думку. Так само, як він не фільтрує свою промову, щоб бути більш соціально прийнятним, він також не фільтрує свої погляди", - відзначає співавтор дослідження Девід Стілуел з Кембриджського університету.

Дослідники наводять приклад обраного президента США Дональда Трампа, який використовував лайливі слова у деяких зі своїх виступів під час передвиборчої кампанії в минулому році. Як вважають фахівці, цього політика сприймали більш щирим, ніж його суперників.

Додамо, що дослідження, хоча і встановив кореляцію між лихослів'ям і чесністю, не розкриває причинно-наслідкових взаємозв'язків цієї кореляції.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X