Вчені знайшли в молоці качкодзьоба білок, який допоможе боротися з супербактеріями

19 березня 2018, 07:00

Команда австралійських дослідників виявила в молоці качкодзьобів унікальний білок з антибактеріальною дією.

Основний білок молока качкодзьоба - білок MLP - має незвичайну будову, не схожу на відомі типи укладання білкового ланцюжка, пише Science Alert.

"Качкодзьоби - такі дивні тварини, що їм було б логічно мати і дивну біохімію. Придивившись до їхнього молока, ми описали новий білок, який має унікальні антибактеріальні властивості, які здатні врятувати життя", - каже одна з учасниць дослідження, молекулярний біолог Джанет Ньюман.

Відео дня

Автори досліджували білок на синхротроні. Використовуючи методи кристалізації білка, автори роботи змогли відтворити білок в лабораторії і розшифрувати його молекулярну структуру. У згорнутому вигляді його тривимірна форма нагадує кучеряві локони.

Дослідники перевірили активність виділеного білка в тесті на антимікробну активність і підтвердили його повну функціональність. Фахівці назвали новий білок "Ширлі Темп" на честь відомої актриси, у якої в юності були кучеряве волосся.

Вчені відзначають, що тепер, коли ми знаємо про молекулярну структуру цієї природної антимікробної речовини, ми зможемо відтворити білок для антибіотичних препаратів. Це дасть людям нові засоби боротьби з бактеріями, які стійкі до антибіотиків.

Раніше австралійські дослідники показали, що молоко качкодзьоба і єхидни має антибактеріальний ефект і знищує кілька видів патогенних мікроорганізмів, зокрема, золотистого стафілокока.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники модифікували геном вірусів-бактеріофагів, давши їм можливість знешкоджувати супербактеріі. Для створення нових вірусів використовується технологія генного редагування, яка називається CRISPR. Випробування нових ліків на людях можуть початися вже в 2018 році.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X