Вчені знайшли в Ізраїлі кріпосні стіни, які згадувалися в Біблії

10 серпня 2018, 18:09

Археологи, які ведуть розкопки на північному березі озера Кінерет, виявили потужні кріпосні ворота, які, як передбачається, були частиною стіни, що оточувала біблійне місто Цейр.

Цей населений пункт, що існував в епоху Першого храму, згадується в Книзі Ісуса Навина в Старому Завіті, повідомляють Новини Ізраїлю.

Розкопки, якими керує доктор Рамі Арав, ведеться в рамках "Проекту Віфсаїди", - археологічних досліджень на місці, де на початку нашої ери розташовувалася рибальське село Вифсаїда або Бейт Юдейська, яка зіграла важливу роль в історії християнства.

Відео дня

Згідно з Новим Заповітом, саме тут, в Віфсаїді, Ісус Христос здійснив диво хлібів і риб, нагодувавши п'ятьма хлібами і двома рибами близько п'яти тисяч чоловік. Незабаром після цього він повторив чудо, нагодувавши ще чотири тисячі своїх послідовників.

"У період Другого храму містечко називалося Бейт Юдейська, а під час існування Першого храму тут розташовувалося місто Цейр. Воріт того періоду збереглося дуже мало. Потужні укріплення вказують, що це було велике і процвітаюче місто", - говорить Рамі Арав.

Розкопки тут ведуться близько 30 років. Засуха, яка призвела до обміління озера Кінерет, зробила доступною для археологів нові ділянки. За два тижні роботи міжнародна команда з 20 фахівців зробила тут чимало цікавих знахідок.

Серед них - руїни римського храму, імовірно побудованого сином Ірода Великого Іродом Пилипом Другим. Він був присвячений Юлії - дочки імператора Августа. Також знайдені ключі, частина шолома легіонера, прикраси.

Найбільший інтерес представляє монета, викарбувана в Аккі в 35 році до нашої ери в ознаменування приїзду в місто римського полководця Марка Антонія і єгипетської цариці Клеопатри. У світі збереглося всього 12 подібних монет.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X