Вчені знайшли уламок метеорита, що впав у Липецькій області РФ

26 червня 2018, 10:18

Експерти з Уральського федерального університету знайшли на півночі Липецької області фрагмент космічного тіла, яке впало на Землю вранці 21 червня.

Знахідка - кам'яний метеорит, розміром близько трьох сантиметрів, повідомляється на сайті вишу.

Уранці 21 червня жителі п'яти областей Центральної Росії помітили в небі яскравий об'єкт, який спалахнув, а потім згорів в атмосфері. Тривалість яскравою фази склала близько 4 секунд.

Відео дня

Працівники лабораторії УрФУ Extra terra consortium наразі ведуть пошукові роботи на місці можливого випадання метеоритного дощу - в Центрально-чорноземному районі.

Уламок розміром 2,5 на 4 сантиметри належить до класу хондритів (тип кам'яних метеоритів), не виключено, що таких уламків в цьому районі може бути багато.

"21 червня в 4:16 за московським часом спостерігався болід. На сайті NASA потужність спалаху зареєстрована як 2,8 кілотонни. Болід незвичайний, дуже крута траєкторія - 79 градусів, швидкість при вході в атмосферу 14 км/с, спалах зафіксована на висоті 27 км, тому бачили навіть у Москві", - розповів професор УрФУ Віктор Гроховський.

"Липецька знахідка є кам'яним метеоритом, це вже встановлено, докладніше його властивості будемо вивчати в нашій лабораторії після доставки фрагментів і повернення працівників. Я думаю, там хороший кам'яний дощ випав і будуть ще знахідки", - додав учений.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X