Вчені знайшли сліди комети, яка 13 тис. років тому поховала мамонтів і породила цивілізацію

22 квітня 2017, 20:15
Британські вчені знайшли докази того, що приблизно в 10950 р до н.е. Земля зіткнулася з кометою, яка знищила мамонтів і поклала початок цивілізації людей

Вчені з університету Единбурга (Шотландія) розшифрували таємничі символи на підставі кам'яної статуї стерв'ятника, знайденої в храмовому комплексі Гебеклі-Тепе на південному сході Туреччини.

Відео дня

Колись вважалося, що на малюнку зображені фантастичні тварини. Проте, дослідники дійшли до висновку, що ці символи символізують сузір'я і комету, що наближається до Землі.

Зіставивши малюнок з комп'ютерною симуляцією зоряного неба тієї епохи, вчені дійшли до висновку про те, що на ньому достовірно зображені сузір'я якраз того періоду.

Статуя из турецкого храма, которая позволила ученым совершить открытие / Фото - Алистер Комбс

Статуя из турецкого храма, которая позволила ученым совершить открытие / Фото - Алистер Комбс Фото:

Ці дати збігаються з даними про малий льодовиковий період, якими володіє сучасна наука з інших джерел, у тому числі геологічних.

Малий льодовиковий період близько 11-12 тис років тому зіграв ключову роль у розвитку людства, вважають вчені. Він спровокував знищення мамонтів, змінив географічну картину світу і дозволив людині остаточно зайняти домінуюче положення.

Однак причини таких раптових кліматичних змін досі залишалися невідомими. Знайдені в останні роки метеоритні кратери в Північній Америці змусили вчених припустити, що мова може йти про зіткнення з кометою.

Розшифровка символів з турецького храму підтверджує цю теорію.

Читайте також - NASA оприлюднило унікальне фото Землі, зняте крізь кільця Сатурна

Показати ще новини
Радіо НВ
X