Вчені знайшли раніше невідому картину Едгар Дега, приховану під іншим твором

4 серпня 2016, 17:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
За допомогою потужного рентгенівського випромінювання австралійські вчені знайшли портрет молодої жінки, поверх якого була намальована інша картина французького художника

Невідома картина Дега була захована під твором, який називається Портрет жінки. Дослідники вважають, що на ній зображена Емма Добіньї, чий портрет також входить в число відомих робіт французького художника.

Відео дня

"Я думаю, це прекрасно, що ми змогли знайти ще один твір Дега, якого світ раніше не бачив", - сказав один з авторів відкриття Деріл Ховард.

Вченим було відомо, що Портрет жінки приховує іншу роботу. Його розмиті риси проступали у вигляді темної плями на обличчі жінки, зображеної на картині. З часом верхній шар олійної фарби ставав все більш тьмяним і обриси захованого твору проступали все виразніше.

National Gallery of Victoria/the Australian Synchrotron
National Gallery of Victoria/the Australian Synchrotron Фото:

Розгледіти приховану картину в деталях за допомогою звичайних рентгенівських апаратів не виходило, тому дослідники скористалися більш потужним австралійським синхротроном. З його допомогою вони змогли проникнути під верхні шари фарби і побачити захований портрет жінки з каштановим волоссям. Встановити її особу було не важко.

National Gallery of Victoria/the Australian Synchrotron
National Gallery of Victoria/the Australian Synchrotron Фото:

"Як тільки проступило зображення, по суті, все, що ми зробили, це переглянули каталог робіт Дега, - розповідає Ховард. – Хвилин за 5 ми знайшли збіг. Ми припустили, що на захованому портреті зображена натурниця, яку він малював кілька разів – Емма Добіньї".

Вчені відзначили, що картина не закінчена, і художник кілька разів намагався перемалювати риси жінки. Вважається, що Дега кілька років зберігав її, перш ніж вирішив зафарбувати. Дослідники продовжать вивчати прихований твір, щоб з точністю ідентифікувати особу натурниці, а також встановити, коли була написана картина.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X