Вчені знайшли найбільш ймовірне місце виверження супервулкану в Італії

20 вересня 2017, 13:07
Міжнародна група вчених з Італії та США з'ясували місце розташування магматичного міхура під Неаполем, який може прорватися на поверхню зовсім скоро

Розплавлені породи знаходяться під містом-портом Поццуолі і створюють тиск, який може привести до катастрофи, пише Phys.org.

Дослідження проводилося під керівництвом доктора Лука Де Сієна в університеті Абердіна в співдружності з лабораторіями Університету Неаполя і Університету штату Техас в Остіні. Вчені сподівалися передбачити, як і де майбутні виверження вулкана Флегрійські поля можуть нанести удар.

Відео дня

"Одне питання, яке спантеличило вчених, полягало в тому, де магма знаходиться під кальдерою, і наше дослідження дає перший доказ гарячої зони під містом Поццуолі, зони, яка простягається в море на глибині 4 кілометри. Незважаючи на те, що швидше за все це - невеликий обсяг магми, це також може бути верхівка більш великого обсягу, яке знаходиться ще глибше ", - розповідає доктор Де Сієна.

Вчені не можуть сказати, коли саме відбудеться виверження, проте підкреслюють, що супервулкан стає все більш небезпечним. При цьому є ймовірність, що магма знайде вихід десь на дні моря і катастрофи не станеться.

Супервиверження вулкана Флегрейські поля під Неаполем близько 40 тисяч років тому, що сталося за геологічними мірками синхронно з виверженнями вулканів Казбек на Кавказі і Свята Анна в Південних Карпатах, можливо викликало наступ вулканічної зими і стало причиною вимирання неандертальців.

В травнем 2017 року НВ повідомляло, що супервулкан під Неаполем може бути ближче до виверження, ніж експерти вважали раніше. За словами геологів, в 2017 році лава піднялася до позначки в 3 кілометри від поверхні Землі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X