Вчені знайшли молекулу, яка вбиває ракові клітини, не ушкоджуючи здорові

2 березня 2017, 10:12
Британські исседователи з Університету Хадерсфилду знайшли білок, який діє тільки на ракові клітини, не торкаючись звичайних

Кріс Данніл та Нік Георгопулос розробили методику, за якою на ракові клітини впливає білок кластери диференціювання CD40, повідомляє Medical Express.

"У 2002 році ми вперше помітили, що цей конкретний білок сімейства рецепторів TNF є унікальним. Він, здається, спеціально вбиває ракові клітини, але при активації його на нормальні клітини нічого не відбувається - клітини не вмирають", - розповідає доктор Георгопулос.

Відео дня

За словами дослідників, білок втручається в процес канцерогенезу, змінюючи структуру ракових клітин.

"Ми вирішили спостерігати, що він робить на молекулярному рівні. Якщо ми зрозуміємо, що він робить і що такого особливого в цьому білку, ми зможемо розробити свій власний шлях, щоб убити пухлини. В даний час ми визначили, чому саме ця молекула може вбити пухлинні клітини і чому вона залишає нормальні клітини живими", - підкреслив учений.

Позитивний ефект досягається завдяки свого роду злому захисної системи ракових клітин. Таким чином, ці патологічні клітини стають видні імунній системі, і вона починає боротьбу з пухлиною. У нормальних клітин білок не викликає такої реакції.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X