Вчені знайшли і сфотографували загублений зонд Філи на поверхні комети Чурюмова-Герасименко
Фотографія була зроблена 2 вересня 2016 року з висоти 2,7 кілометра, через майже два роки з моменту посадки зонда. При збільшенні фото видно, що зонд лежить на боці.

Зазначимо, що з моменту посадки Філи на поверхню комети, 12 листопада 2014 року, вчені не знали де конкретно перебував зонд. Це відбулося через гарпуни, які не спрацювали і притискаючий двигун апарату – зонд двічі відскочив від комети і опинився у невстановленій затемненій області.
Читайте також у розділі Наука:
- Зонд Rosetta вперше виявив кисень навколо комети
- Космічні обійми. Комета Чурюмова-Герасименко виявилася двома різними тілами
Така невдала посадка сильно обмежила тривалість наукової місії, так як сонячного світла було недостатньо для підзарядки акумуляторів і зонд пропрацював лише 2,5 дня. З допомогою локаційних даних учені змогли лише приблизно визначити область знаходження Філи.
Зонд став важливою частиною місії Розетта, яка досліджує комету 67P/Чурюмова-Герасименко, відкриту в 1969 році київським астрономом Климом Чурюмовим при дослідженні фотознімків, зроблених Світланою Герасименко. Комета знаходиться на відстані 400 мільйонів кілометрів від Землі, вона рухається зі швидкістю приблизно 55 тисяч кілометрів на годину, період її обертання дорівнює 6,6 роки.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.