Вчені знайшли і сфотографували загублений зонд Філи на поверхні комети Чурюмова-Герасименко

5 вересня 2016, 18:42
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Космічний апарат Розетта зміг сфотографувати втрачений зонд Філи на поверхні комети Чурюмова-Герасименко, повідомляє N+1 з посиланням на Європейське космічне агентство (ESA)

Фотографія була зроблена 2 вересня 2016 року з висоти 2,7 кілометра, через майже два роки з моменту посадки зонда. При збільшенні фото видно, що зонд лежить на боці.

10_main
10_main Фото:

Зазначимо, що з моменту посадки Філи на поверхню комети, 12 листопада 2014 року, вчені не знали де конкретно перебував зонд. Це відбулося через гарпуни, які не спрацювали і притискаючий двигун апарату – зонд двічі відскочив від комети і опинився у невстановленій затемненій області.

Відео дня

Читайте також у розділі Наука:

Така невдала посадка сильно обмежила тривалість наукової місії, так як сонячного світла було недостатньо для підзарядки акумуляторів і зонд пропрацював лише 2,5 дня. З допомогою локаційних даних учені змогли лише приблизно визначити область знаходження Філи.

Зонд став важливою частиною місії Розетта, яка досліджує комету 67P/Чурюмова-Герасименко, відкриту в 1969 році київським астрономом Климом Чурюмовим при дослідженні фотознімків, зроблених Світланою Герасименко. Комета знаходиться на відстані 400 мільйонів кілометрів від Землі, вона рухається зі швидкістю приблизно 55 тисяч кілометрів на годину, період її обертання дорівнює 6,6 роки.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X