Вчені знайшли джерело таємничого сигналу з глибин Всесвіту

5 січня 2017, 09:40
Швидкі радіоімпульси, які ряд вчених вважають посланнями інопланетної цивілізації, випускає галактика, віддалена від Землі на мільярди світлових років

Так звані швидкі радіоімпульси (FRB) були зафіксовані лише 18 раз в історії науки. Довгий час ці потужні, але дуже короткі радіохвилі, які тривають не більше мілісекунди, були повною загадкою для вчених, йдеться у статті the Independent.

Відео дня

Ці імпульси вивчалися протягом шести місяців 2016 року. команда дослідників використала цілий ряд радіотелескопів, включаючи Аресібо в Пуерто-Ріко, Надвелику антенну решітку в американському штаті Нью-Мексико. Вчені встановили, що джерелом радіоімпульсів є карликова галактика, розташована в сузір'ї Візничого в трьох мільярдах світлових років від Землі.

"Знахідка галактики, з якої виходив цей радіоімпульс, є великим кроком вперед, але нам до цих пір багато чого ще належить зробити, перш ніж ми повною мірою розуміємо, що ж там знаходиться", - говорить співавтор дослідження, доктор Шамі Чаттерджі з Корнельського університету в США.

Спостереження з Обсерваторії Джеміні на Гаваях показали, що ця галактика в десять разів менше Чумацького Шляху і має всього один відсоток від його маси. При цьому природа самого випромінювання як і раніше незрозуміла. Його точковий характер вказує на те, що джерелом можуть бути чорні діри, однак проти цієї теорії говорить відсутність рентгенівського випромінювання. В якості альтернативної гіпотези пропонується взаємодія нейтронної зірки і надмасивної чорної діри.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X