Вчені знайшли черговий доказ спільного походження Землі та її одвічного супутника

25 серпня 2015, 19:01
Астрогеологи з Інституту Карнегі у Вашингтоні (США) знайшли черговий доказ спільного походження Землі її супутника Місяця, повідомляє N+1

Зокрема, вчені змогли дослідити зразки стародавнього місячного скла, знайденого в зразках порід з Аполлона-17 і виявили, що надра стародавнього Місяця містили в собі "земну" кількість вуглецю, що в черговий раз вказує на спорідненість і спільне походження нашої планети і її одвічного супутника.

Відео дня

При цьому, автори дослідження спробували вирішити загадку - як виникли мікроскопічні частинки вулканічного скла, які вчені часто знаходять в зразках місячних порід, доставлених на Землю експедиціями Аполлона-15 і Аполлона-17.

У земних умовах подібне скло з'являється на схилах вулканів в результаті вивержень так званих лавових фонтанів - потужних викидів рідкої магми, що піднімаються на висоту в кілька сот метрів і містять в собі велику кількість води, чадного газу та інших легких речовин.

У той же час, відносно молоді породи Місяця майже повністю позбавлені цих сполук, що змушує геологів замислитись над тим, як могли виникнути подібні фонтани на Місяці і чи були вони там взагалі.

Як показав аналіз, проведений американською науковою командою, місячне скло все ж містить в собі вуглець, причому його кількість - 55-64 частин на мільйон - майже ідентична тій, що містять у собі земні базальти, які виникають в ході виверження магми на стиках тектонічних плит.

Подібний збіг на думку вчених, говорить про те, що первинні породи Землі і Місяця походять з одного і того ж джерела. На користь цього також свідчить те, що частки ізотопів водню у земному і місячному склі приблизно рівні.

Дослідники вважають, що в такому разі зіткнення Тейи (ймовірної прародительки Місяця) і Землі не призвело до витоку легких речовин в космос, як раніше вважали планетологи - ці речовини і стали основою формування Місяця.

Ще один більш правдоподібний варіант - "однакова" вода, чадний газ, вуглекислота та інші гази могли потрапити в надра Місяця і Землі разом з метеоритами, який "бомбардували" їх 4,1-3,8 мільярда років тому.

Раніше повідомлялося, що вчені отримали ще один доказ народження Місяця, внаслідок зіткнення Землі з гіпотетичною планетою Тейя.

Показати ще новини
Радіо НВ
X