Вчені змогли зупинити розвиток ракових клітин за допомогою антибіотика і вітаміну C

16 червня 2017, 13:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідники з британського університету Салфорд розробили новий незвичайний спосіб боротьби з раковими стовбуровими клітинами - поєднання антибіотиків з вітаміном С

Така терапія в лабораторних умовах допомогла знизити ймовірність рецидиву раку, пише Science Alert.

Дослідники продемонстрували, що аскорбінова кислота (вітамін С) при одночасному застосуванні з деякими антибіотиками тетрациклінового ряду, такими, як доксициклін, показала несподіванe властивість вбивати стовбурові онкоклітини в лабораторних умовах.

Відео дня

Така комбінація ліків перешкоджає переключенню шляхів обміну речовин ракових клітин, що не дозволяє їм використовувати альтернативні джерела енергії та призводить до клітинного голодування.

Спільна ефективність антибіотика і вітаміну C для зупинки зростання ракових клітин виявилася на два порядки вище, ніж у таких препаратів, як 2-DG.

"Це дослідження - свідоцтво того, що вітамін C і інші нетоксичні сполуки можуть грати роль в боротьбі з раком. Наші результати вказують, що це багатообіцяюча речовина для клінічних випробувань, яка підходить в якості доповнення до більш традиційної терапії, спрямованої проти рецидивів пухлин", - підкреслив один з авторів дослідження, Майкл Лізанті.

Важливо відзначити, що це дослідження використовує тільки лабораторні тести, і поки ще не підтверджено на тваринах або людях. Вчені попереджають, що не варто повторювати цей експеримент в домашніх умовах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X