Вчені змогли отримати майже непошкоджений геном з останків мамонта

22 грудня 2016, 17:54
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Фахівці з РФ і Південної Кореї успішно екстрагували ДНК древніх викопних тварин, у тому числі мамонта

Дана робота є першим етапом масштабного дослідження геномів древніх тварин Якутії, говорить провідний науковий співробітник Північно-Східного федерального університету РФ Лєна Григор'єва.

Відео дня

"На даному етапі нами були витягнуті ДНК мамонта та інших древніх викопних – бізона, коня, носорога, собаки і вовка. Другий крок з розшифровки генома буде проводитися в лабораторії GEROMICS Ульсанского університету корейськими вченими. Влітку організуємо третій етап – інтерпретацію результатів, математичні, статистичні аналізи на базі нашого вузу", - заявила вчений.

При виявленні ДНК викопних тварин використані матеріали з колекції Музею мамонта ПСФУ. Остаточна розшифровка даних буде проводитися на базі фонду Sooam в Південній Кореї. Результати своїх досліджень фахівці обіцяють надати влітку 2017 року.

Цікаво, що роботи проводяться з березня 2015 року в рамках договору про наукове співробітництво за проектом "Відродження мамонта та інших викопних тварин". А Південна Корея - одна з небагатьох країн у світі, де офіційно дозволено клонування. Таким чином, в перспективі це дослідження може привести до клонування мамонта.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X