Вчені з'ясували, що у стародавніх приматів були кігті замість нігтів

22 червня 2018, 08:08

Американські дослідники з'ясували, що ще 10 млн років тому у деяких видів приматів зберігалося декілька кігтів.

Нове вивчення скам'янілостей показує, що стародавні примати, в тому числі один з найдавніших відомих, Теярдіна (Teilhardina brandti), мали спеціалізовані кігті, а також нігті, пише Science Daily.

Відео дня

Результати спростовують раннє припущення про те, що ранні примати мали нігті на всіх своїх кінцівках і дозволяють зробити висновок, що перехід від кігтів до нігтів був більш складним, ніж вважалося раніше.

Вчені прийшли до висновку, що поряд з пласкими нігтями у ранніх приматів були і довгі кігті, призначені для грумінгу - догляду за шерстю. Такі кігті зараз допомагають сучасним лемурам доглядати за собою за відсутності товаришів.

"Втрата кігтів, ймовірно, є відображенням більш складних соціальних зв`язків і підвищеного соціального догляду. Ти менше покладаєшся на себе", - сказав Дуг Бойєр, доцент кафедри еволюційної антропології в Університеті Дьюка і провідний автор дослідження.

У 2013 році Бойєр був в Університеті Каліфорнійського музею палеонтології і вивчав останки, які були зібрані в Вайомінгу кілька десятиліть тому. Він виявив кілька цікавих скам'янілостей приматів. Це були дистальні фаланги омоміоідів, предків сучасних мавп. Дистальні фаланги, виявлені Бойером, виглядали так, ніби вони належали тваринам з кігтями.

Нове дослідження підтвердило правоту Бойера - у Вайомінгу під час археологічної експедиції знайшли маленький кіготь, який належав примату виду Teilhardina brandti. Завдяки цій знахідці підтвердилося, що у стародавніх приматів дійсно були спеціальні кігті для догляду за шерстю.

"Ми провели цілий день, прочісуючи цю місцевість, але ми не очікували знайти щось настільки крихітне, як кігті для догляду", - сказав Бойєр.

Кігті можуть дати важливу інформацію про древніх приматах, багато з яких відомі тільки по викопним зубам. Ці крихітні кігті дають уявлення про те, як наші ранні предки рухалися і яким була їх щоденна поведінка.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X