Вчені з'ясували, що стародавні єгиптяни навчилися створювати мумії задовго до часів фараонів

17 серпня 2018, 08:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Найбільш ранні мумії, як правило, пов'язані з Давнім царством, але, як підтверджують дослідження мумії віком в 5600 років, методи, які застосовувалися для цієї культової похоронної практики, з'явилися задовго до часів фараонів.

До таких висновків прийшли хіміки з британського університету Йорка, повідомляє Gizmodo.

Вони вивчали так званий об'єкт S. 293, "Туринську мумію" - забальзамовану руку, знайдену в Єгипті в кінці 19 століття і перевезену в Італію в 1901 році. На відміну від інших артефактів подібного роду, хранителі Туринського музею не просочували її саван різними консервантами. Це дозволило вченим дізнатися, як вона була забальзамована.

Відео дня

Раніше вчені помилково вважали, що Туринська мумія S. 293 була муміфікована за рахунок гарячих і сухих умов пустелі. Нове дослідження показує, що це не так, мумія була виготовлена ​​бальзамувальниками, які використовували суміш рослинного масла, нагрітої хвойної смоли, екстракту ароматичного рослини і рослинної смоли. Разом ця суміш має потужні антибактеріальні властивості.

"Вперше ми визначили те, що можна охарактеризувати, як "єгипетський рецепт бальзамування" - по суті той же антибактеріальний рецепт бальзамування, який стане ключовою і важливою частиною муміфікації в період фараонів приблизно з 3100 року до нашої ери", - сказав один з авторів дослідження, Стівен Баклі з Йоркського університету.

Використовуючи мікроскопи, автори роботи досліджували текстиль, що оточував мумію, в той час як був проведений хімічний аналіз для ідентифікації інгредієнтів рецепта для бальзамування. Було проведено генетичний аналіз для ідентифікації як людської, так і нелюдської ДНК, пов'язаної з мумією.

Виявилося, що жодне людське ДНК зі зразка витягти не можна. У той же час, радіовуглецеве датування показало, що мумія була створена між 3650 і 3380 роками до нашої ери. Використовуючи інші докази, такі як відомі зміни в єгипетській текстильній технології, автори звузили дату до 3650-3500 років до н.е. Аналіз передбачає, що людина, з якої зробили мумію, померла у віці від 20 до 30 років.

Рецепт бальзамування був вражаюче схожий на той, який використовувався 2500 років по тому, коли давньоєгипетська муміфікація була на її культурному піку. Ця схожість вказує на загальний погляд на смерть і загробне життя за 500 років до того, як Єгипет став першою національною державою в світі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X