Вчені зізналися, що не змогли пояснити загадковий космічний радіосигнал

12 травня 2017, 09:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Незважаючи на два роки досліджень, астрофізики не можуть знайти пояснення цьому явищу

Таємничий сигнал, який отримав назву FRB 150215, зафіксував австралійський телескоп Parkes ще в лютому 2015 року, пише Science Alert.

"Ми провели багато часу з великою кількістю телескопів, щоб знайти що-небудь, пов'язане з ним", - зізнається один з авторів дослідження, Емілі Петрофф з Нідерландського інституту радіоастрономії.

Відео дня

Дивина сигналу FRB 150215 полягає в тому, що його спостерігали за допомогою декількох телескопів, але жоден з них не зміг зафіксувати залишкові сліди спалаху, а також те, звідки він з'явився. Інша особливість FRB 150215 - потужність сигналу. Він зміг, судячи за даними апаратів, пройти через дуже щільний ділянку Чумацького Шляху.

"Ми спостерігали за сплеском через 11 телескопів для пошуку радіо, оптичного, гамма-і рентгенівського випромінювань, а також нейтрино", - підкреслила Емілі Петрофф.

Додамо, що існує ще 21 загадкове явище такого ж типу, яке не подається поясненню. Такі сигнали отримали назву FRB - швидкий радіообрив (fast radio burst). Однак, FRB 150215 - найпотужніший з них.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X