Вчені запропонували використовувати технологію пошуку серійних вбивць для порятунку тигрів

28 серпня 2018, 12:55

За словами міжнародної групи вчених, інструмент географічної профілізації, який використовується для упіймання серійних злочинців, може допомогти зменшити кількість жертв конфлікту між людиною і тигром.

Дослідження проводилося на індонезійському острові Суматра, за участю екологів зі США та Індії, пише EurekAlert!.

Результати їх досліджень, допомагають пояснити, як жителі острова Суматра співіснують з тиграми. За запевненнями авторів дослідження, якби його результати вже використовувалася, це могло б допомогти скоротити атаки людей на хижаків наполовину, рятуючи тигрів від браконьєрства і відплати.

Відео дня

Доктор Метью Стрюбіг з Кентського університету охорони природи разом з колегами намагалися визначити рушійну силу конфлікту людини і тигра і виявити найбільш ймовірну зону наступних нападів. Для цього дослідники використовували метод географічної профілізації.

Цей метод полягає в нанесенні на карту місць, в яких відбулися конфлікти, і їх подальшого математичного аналізу. У криміналістиці метод дозволяє звузити область пошуків серійного вбивці завдяки тому, що більшість нападів трапляється досить близько до будинку злочинця, але за межами так званої "буферної зони".

Команда провела аналіз небезпеки зіткнення з тиграми на основі інформації від 2386 суматранців, яких запитали про їх толерантність до дикої природи. Щоб зіставити ризики, в дослідженні використовувалися 13 років записів про зустрічі з тигром для створення географічного профілю.

Хоча ризик зіткнутися з тигром, як правило, був вище навколо населених сіл поблизу лісу або річок, географічний профіль виявив три місця, де ризик був особливо високим. Команда змогла виділити села, де ризик зустрічі з тигром був вкрай високим, а терпимість до тварин була надзвичайно низькою.

Автори роботи запевняють, що це - цінний документ для таких організацій, як Fauna & Flora International, міжнародна благодійна організація з захисту дикої природи. Це дослідження показало, наприклад, що, якщо б ця інформація була доступна раніше, це допомогло б запобігти до 51% нападів на домашню худобу і людей, що потенційно врятувало б 15 тигрів.

"Визначення рівня толерантності людей в поєднанні з нашими картами зон ризику з допоможуть спрямовувати ресурси для збереження видів там, де вони потрібні найбільше. Це може означати значну економію коштів на діяльність, пов'язану з порятунком тигрів від вимирання", - упевнений доктор Метью Стрюбіг.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X