Вчені встановили причину вимирання стародавнього гігантського родича Homo Sapiens

5 січня 2016, 14:31
Антрополог з Університету Нью-Мексико Шеррі Нельсон визначила причину вимирання гігантопітеків - роду давніх найбільших людиноподібних мавп, повідомляє N+1

Зокрема, Нельсон взялася за допомогою зубів давньої тварини довести, що причиною вимирання гігантопітеків (Gigantopithecus) була зміна клімату, до якого гіганти на рівні дієти не змогли пристосуватися.

Відео дня

Вивчаючи ізотопний склад зубної емалі кількох видів тварин, які мешкали на одній території (всього 9 видів) і в один час з гигантопітеками, вона проаналізувала співвідношення різних ізотопів кисню і вуглецю в емалі цих тварин.

Так як дієта кожного з 9 видів була добре відома, вона отримала підтвердження на ізотопному "портреті" їх дієт, які відклалися на досліджуваних зубах. Потім вчена порівняла ці "портрети" з даними емалі гігантопітеків.

У результаті виявилося, що гігантські стародавні мавпи були вегетаріанцями, однак, не любили бамбук, що йде врозріз з сучасними твердженнями вчених.

На думку Нельсон, причиною вимирання тварини стало похолодання клімату,яке почалося 2,6 мільйона років тому. Саме зміна погодних умов спровокувала зникнення багатьох видів рослинної їжі, або зменшення її доступності. А лазити по деревах гігантопітеки, швидше за все, не могли через свій вражаючий розмір. За приблизними оцінками, висота дорослого гігантопітека могла досягати трьох метрів, а маса тіла - 300 кілограмів

Читайте також у розділі Наука:

Нагадаємо, перші рештки гігантопітеків були виявлені на території сучасного Китаю. На думку вчених, вони мешкали на території сучасних Індії, КНР і В'єтнаму в пізньому міоцені, пліоцені і плейстоцені.

У 50-х роках була виявлена щелепу тварини, яка переконливо довела, що зуби належали древньому гігантського родичу сучасної людини. Вимерли гіганти приблизно 300 тисяч років тому.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X