Вчені запропонували новий сценарій появи Марса

21 грудня 2017, 07:06
Міжнародна група астрономів припустила, що Марс утворився в поясі астероїдів, що в півтора рази далі від Сонця, ніж його сучасна орбіта

Такі висновки дослідники зробили на підставі комп'ютерного моделювання, пише Science Alert.

Маса Марса становить усього лише близько 11 відсотків від земної, і він складається з матеріалів, які роблять планету більше схожою на метеорит, ніж на клон нашої планети. Ядро Червоної планети становлять легкі силікати. Це дає привід припустити, що Марс утворився в інших умовах, ніж Земля, хоча дослідники наголошують, що це всього лише гіпотеза.

Відео дня

"Формування Марса в поясі астероїдів відбулося дуже рано в історії Марса, задовго до того, як стабілізувалася кора планети та утворилася її атмосфера", - зазначає один з авторів роботи, геолог Стівен Можіс з Університету Колорадо.

Результати моделювання показали, що Марс з невеликою ймовірністю міг утворитися на значно більш далекій відстані від Сонця, ніж він знаходиться зараз, в поясі астероїдів.

На своїй нинішній орбіті Марс виявився через Юпітер, який виштовхнув його до центру Сонячної системи. Проте, модель, при якій Марс і Земля утворилися близько один від одного, залишається значно більш вірогідною.

"Рідкісні події - це поняття відносне. Якщо кидати дві гральні кістки, то рано чи пізно у вас випаде дві шістки. Така ймовірність становить 1 до 36 - приблизно стільки ж, скільки в нашій моделі походження Марса", - пояснив Стівен Можіс.

Як відзначають журналісти, формування нашої Сонячної системи залишається захоплюючою загадкою, але ми поступово дізнаємося все більше і більше про формування планет. "Нове дослідження може виявитися цінним шматочком в цій головоломці", - підкреслюється в статті Science Alert.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X