Вчені заявили, що ми майже напевно не унікальні у всесвіті

29 квітня 2016, 18:52
Дует американських астрономів порахував, наскільки велика ймовірність того, що людство є єдиною з розвинених цивілізацій, що коли-небудь існували у всесвіті. Вони отримали цифру 1 до 10 мільярдів трильйонів

"Уявіть це так. До отриманого нами результату, ви б вважалися песимістом, якби допустили, що ймовірність еволюції цивілізації на планеті, що придатна для життя, становить, припустімо 1 до трильйона, - розповідає астроном з Рочестерського університету Адам Франк, який проводив дослідження. – Однак навіть один шанс на трильйон означає, що подія, яка відбулася на Землі з людством, насправді відбулася приблизно 10 мільярдів разів у космічній історії".

Відео дня

Франк і його колега Вудрафф Салліван з Вашингтонського університету в своїй роботі підкреслюють, що в осяжній частині всесвіту існує 20 мільярдів трильйонів зірок, а історія всесвіту налічує 13,8 мільярдів років.

Франк і Салліван керувалися даними про экзопланети, отримані космічним телескопом Kepler і використовували рівняння Дрейка, сформульоване астрофізиком Френком Дрейком в 60-х роках минулого століття. Однак вони внесли ряд змін в рівняння.

Спочатку воно включало в себе 7 параметрів, але вони звели його до 3: кількості технологічно розвинених видів, що сформувалися за історію всесвіту, кількості планет, придатних для життя у відомій ділянці всесвіту і ймовірності появи технологічно розвинених видів на одній з цих планет.

"З фундаментальної точки зору питання звучить так: "чи відбувалося це коли-небудь раніше", - сказав Франк. – Ми вперше змогли дати емпіричну відповідь на нього, і просто приголомшливо, що наш час і місце були не єдиними в історії, коли виникла розвинена цивілізація".

Показати ще новини
Радіо НВ
X