Вчені заявили, що інопланетяни можуть вважати Землю неживою планетою

9 лютого 2016, 12:50
Американські астрономи склали шкалу, що допомагає оцінити ймовірність існування життя на планетах за межами Сонячної системи. Ймовірність населеності Землі була оцінена на 82%

Поки людство гадає, чи є життя на інших планетах, вчені з Вашингтонського університету, підносять несподівані вісті. Вони запевняють, що якби їм довелося спостерігати за Землею з іншого боку, нічого про неї не знаючи, то ймовірність існування життя вони б оцінили менш ніж в 100%.

Відео дня

"В основному, наші шанси на існування життя були знижені, тому що ми розташовані занадто близько до Сонця, - говорить астроном Рорі Барнс. – Ми насправді досить близько до внутрішньої межі жилої зони. Якщо б ми стежили за Землею за допомогою нинішніх технологій, ми припустили б, що планета може бути занадто гарячою для життя".

При оцінці ймовірності того, що екзопланета може бути населенною, до уваги береться ряд факторів. Наприклад, як багато енергії вона отримує від своєї зірки, наскільки вона кам'яниста, і чи достатньо її атмосферного тиску, щоб на поверхні була вода.

Вивчивши всі фактори, дослідники прийшли до висновку, що інопланетні астрономи могли б просто обійти увагою Землю. Вони зосередилися б на планетах, шанс яких виявитися населенними більш високий, тому що "так безпечніше", резюмує Барнс.

Показати ще новини
Радіо NV
X