Вчені заявили про відкриття нової планети в Сонячній системі

21 січня 2016, 04:06
Співробітники Каліфорнійського технологічного університету Макл Браун і Костянтин Батигін отримали нові докази існування дев'ятої планети - великого транснептунового об'єкта на межі Сонячної системи

Безпосередньо побачити планету астрономам не вдалося, але вчені наводять непрямі дані про орбіти інших об'єктів пояса Койпера, які вказують на існування дев'ятої планети. Стаття дослідників прийнята до публікації в Astronomical Journal, її цитують Nature і Science, повідомляє N+1.

Відео дня

Браун і Батигін стверджують, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна - на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.

Вся інформація про дев'яту планету заснована на прорахунку орбіт семи раніше відкритих транснептунових об'єктів, серед яких Седна (відкрита тим же Брауном), об'єкти 2004 VN112, 2013RF98 та інші. Орієнтації орбіт даних об'єктів кластеризуются таким чином, що змушують припускати існування великого тіла, яке справляє на них потужний гравітаційний вплив. Як кажуть астрономи, ймовірність випадкового збігу орбіт в даному випадку складає не більше 0,007%.

Проте вчені зізнаються, що "до тих пір, поки на планету не вдасться детектувати за допомогою телескопів, її існування буде залишатися гіпотезою". Через віддаленість від Сонця і великого розкиду параметри орбіти для спостереження дев'ятої планети неможливо використовувати телескопи з вузьким полем видимості, типу Хаббла. Допомогти в цьому могла б обсерваторія Субару, телескоп якої має високу чутливість при широкому полі огляду, проте навіть з його допомогою прямі пошуки дев'ятої планети можуть зайняти не менше п'яти років.

Раніше повідомлялося, що Меркурій, Венера, Марс, Юпітер і Сатурн встали в один ряд, чого не бувало з 2005 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X