Вчені заявили про нову небезпеку вживання марихуани

9 грудня 2016, 10:19
Французькі дослідники виявили, що куріння марихуани може призвести до порушень зору

Справа в тому, що вживання канабісу змінює функцію гангліонарних клітин, що містяться в сітківці очей і утворюють зоровий нерв, повідомляє EurekAlert!.

У своїй роботі фахівці з Франції скористалися методом електроретинографії, за допомогою якого можна реєструвати біопотенціали, що виникають при світловому подразненні. З'ясувалося, що у людей, які регулярно курили марихуану, уповільнюється передача зорового сигналу в мозок, що може пояснювати порушення зору у тих, хто вживає канабіс.

Відео дня

Зокрема, час досягнення максимальної амплітуди негативної хвилі, яка позначається як N95, збільшилася, порівняно з контрольною групою, на 9,8 мілісекунди.

"Незалежно від дебатів про легалізацію марихуани, необхідно отримати більше знань про різні ефекти канабісу, щоб люди були більш інформованими. Майбутні дослідження можуть пролити світло на потенційні наслідки дисфункцій сітківки для обробки зорових образів", - підкреслив автор дослідження, Вінсент Лапрево.

"Це елегантна концепція, що дозволяє показати можливі токсичні ефекти канабісу. Адже будь-який шкідливий вплив на зорову систему буде також мати наслідки для водіння, роботи та інших видів діяльності і, таким чином, вимагає подальшого вивчення", - підкреслює рецензент цієї статті Ентоні Робсон, доктор наук з офтальмологічної клініки Moorfields Eye в Лондоні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X