Шлюбні ігри. Вчені з’ясували, для чого в природі існує запах дощу

8 квітня 2020, 16:32

Дослідники, за допомогою лабораторних аналізів дізналися, що запах дощу — органічна сполука, яка виробляється одними живими організмами, щоб залучити інших

Міжнародна група вчених визначила, для чого з'являється запах після дощу і, як він пов'язаний з природними процесами в природі. Виявилося, що цей запах є приємним і привабливим не тільки для людей, а й для інших живих організмів.

Відео дня

Загальновідомим є факт, що миттєво впізнаваний запах, який з'являється, коли дощ падає на сухий грунт - це петрікор (від грецького petra, що означає «Камінь», і ichor - рідина, що тече в жилах богів грецької міфології).

З'являється цей запах, завдяки геосміну, органічному сполученню, яке виробляється мікробами, найчастіше стрептоміцетами. Також відомо, що стрептоміцети виділяють геосмін, коли вмирають.

«Щоб дослідити можливу роль геосміну та інших летких органічних сполук стрептоміцетів в контексті ґрунтових екосистем, ми задалися питанням: чи може запах стрептоміцетів приваблювати членистоногих, що живуть в грунті ?", - пише міжнародна група дослідників в своїй новій статті.

Вони виявили, що явний інтерес до цього запаху виявляють також колемболи (ногохвістки) - дрібні членистоногі. Вони живуть в органічних матеріалах, таких як опале листя, наприклад, на лісовій доріжці.

Команда провела ряд експериментів як в польових умовах, так і в лабораторії, щоб побачити вплив геосміну на лісових істот, зокрема, на колембол.

Виявилося, колемболи - великі шанувальники геосміну. Вони відчувають його своїми маленькими антенами, тягнуться до нього, а потім харчуються стрептоміцетами, що виробляють його.

Виглядає, дивно, для чого бактеріям виробляти характерний запах, тільки для того, щоб їх потім з'їли? Виявляється, у них вироблена ціла система.

Стрептоміцети, в плані існування і розмноження, дуже схожі на гриб. Коли вони готові до розмноження, то створюють спори, які можуть поширювати новонароджені бактерії всюди.

Але для цього спершу їм потрібен носій. До таких носіїв відносяться і колемболи.

«Колемболи харчуються колоніями стрептоміцетів і поширюють потім їх спори, наприклад, через фекальні кульки», - пояснюють дослідники. - «Результати показують, що виробництво геосміну є невід'ємною частиною процесу споруляції, завершального життєвого циклу стрептоміцетів, шляхом розсіювання спор, за допомогою ґрунтових членистоногих».

Тому запах дощу - це по суті, наслідок цілого життєвого циклу.

Нагадаємо, що недавно вчені навчилися створювати кротові нори на Землі . У лабораторних умовах вони створили червоточину, яка моментально передавала квантову інформацію, так само як і гіпотетичні кротові нори між двома чорними дірами. Єдине, для повноцінної кротової нори в цьому експерименті не вистачає лише одного фактора, а точніше сили, - гравітації. А це і є головна умова для існування стабільної кротові нори між двома чорними дірами

Також в печері в іспанських Піренеях археологи знайшли останки людей, які були вбиті близько 7300 років тому. Останки були досліджені міждисциплінарної групою експертів. Вони зробили відкриття в якому говорилося, що це жертви жорстокої різанини.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X