Вчені з США виявили нові відмінності в роботі мозку чоловіків і жінок

9 серпня 2017, 12:54
Дослідники з'ясували, що мозок жінок більш активно забезпечується кров'ю, ніж мозок чоловіків

Нові дані не означають, що жінки розумніші, але ці відомості можуть дати нам ключ до лікування таких захворювань мозку, як хвороба Альцгеймера, пише Science Alert .

Вчені проаналізували більш 46 тисяч результатів комп'ютерної томографії та виявили, що у жінок активність багатьох областей мозку набагато вище, ніж у чоловіків. Найбільша різниця в активності спостерігалася в префронтальній корі, що відповідає за прийняття рішень, вольовий контроль і регуляцію соціальної поведінки, а також в лімбічної системі.

Відео дня

Дослідники припускають, що нові дані можуть пояснити, чому жінки часто вважаються більш чуйними, ніж чоловіки, а також пояснити більш високий ризик розвитку проблем з тривогою у жінок.

"Це дуже важливе дослідження, яке дає зрозуміти гендерні відмінності мозку. Знайдені нами відмінності між чоловіками і жінками мають важливе значення для розуміння ризиків різних захворювань мозку, таких як хвороба Альцгеймера", - говорить провідний автор дослідження, психіатр Даніель Амен.

Додамо, що на початку липня група дослідників з Великобританії прийшла до висновку, що чоловіки і жінки по-різному переносять клінічну депресію. Зокрема, було показано, що у чоловіків в період депресії менш активні ті зони мозку, які відповідають за розпізнавання емоцій.

Раніше НВ повідомляло, що, на думку американських дослідників, соціальна ізоляція і самотність представляють серйозну загрозу для громадського здоров'я людей. Можливо, цей ризик переважає ризик для здоров'я, пов'язаний з ожирінням.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X