Вчені з'ясували, у яких країнах проживають найвищі люди

26 липня 2016, 17:12
Міжнародна група вчених встановила, що найвищі чоловіки проживають у Нідерландах, а найвищі жінки – в Латвії

За даними дослідження, проведеного за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я, середній зріст голландського чоловіка в даний час складає 183 см. В першу п'ятірку країн з найвищими чоловіками увійшли: Бельгія, Естонія, Латвія і Данія.

Відео дня

Середній зріст латишек становить 170 см. В п'ятірку країн, де живуть найвищі жінки, увійшли: Нідерланди, Естонія, Чехія та Сербія. Українкам вдалося посісти десяте місце серед найвищих жінок світу.

Найнижчі чоловіки проживають в Східному Тиморі. Їх зріст становить 160 см. Батьківщина найнижчих жінок – Гватемала. В середньому їх зріст в цій країні становить менше 150 см.

В рамках дослідження учені відстежили тенденції змін зросту серед представників 187 країн світу, які спостерігалися з 1914 по 2014. Вони з'ясували, що найбільше за минуле століття в зрості додали іранці. Чоловіки в цій країні стали в середньому на 16 см вище. Серед жінок більше за всіх витягнулися мешканки Південної Кореї. Їх середній зріст збільшився на 20 см порівняно з початком минулого століття.

Дослідники відзначають, що в даний час лідируючі місця в рейтингу найвищих людей належать мешканцям європейських країн. Однак європейці в основному вичерпали потенціал до збільшення зросту. У той же час жителі Східної Азії істотно додали в зрості. Японці, китайці і корейці в даний час набагато вище, ніж були 100 років тому.

Показати ще новини
Радіо НВ
X