Вчені з'ясували, що люди хворіли на рак ще 1,7 мільйона років тому

29 липня 2016, 16:16
Вченим стало відомо про найдавніший з відомих випадків захворювання на рак. Це стало можливо завдяки кістці, що належала предку сучасної людини, яка була знайдена у Південній Африці

За оцінками дослідників, володар кістки жив приблизно 1,6-1,8 мільйона років тому. У ній були виявлені ознаки остеогенної саркоми.

Автори відкриття описали його в статті, опублікованій в журналі South African Journal of Science. У ній дослідники стверджують, що хоч сучасний спосіб життя людини викликав збільшення кількості випадків захворювання на рак, витоки хвороби полягають в глибокому минулому.

Відео дня

"Ви можете дотримуватися палео дієти, можете жити в чистому середовищі, але це давня хвороба, і вона ховається в нас незалежно від того, що ми з собою робимо", - говорить один з авторів дослідження Едвард Одес з Університету Вітватерсранда.

Одес і його колеги вважають, що в кістці, знайденій в Південній Африці, ховаються свідоцтва першого з відомих випадків захворювання на рак. Раніше вчені знаходили стародавні кістки з ознаками доброякісних пухлин. Останки з подібними утвореннями були знайдені в Південно-Африканській республіці та Хорватії. У першому випадку їх вік становив 1,98 мільйона років, а у другому – 120 тисяч.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X