Вчені з'ясували, що кинджал Тутанхамона створено з позаземного металу
Про це повідомили італійські вчені, яким вдалося встановити точний склад сталі клинка, передає Російська служба BBC.
За словами головного автора дослідження Даніела Комеллі, присутність в складі заліза разом з нікелем і кобальтом - може говорити про його неземне походження.
"Високий вміст нікелю чітко вказує на метал метеоритного походження", - пояснив він.
Вчені вивчили хімічний склад метеоритів, знайдених в радіусі двох тисяч кілометрів від єгипетського узбережжя Червоного моря, і виявили, що у одного з них вміст нікелю і кобальту відповідає складу сталі кинджала Тутанхамона.
Як зазначається, стародавні єгиптяни надавали особливе значення залізу метеоритного походження, використовуючи його для виробництва декоративних або церемоніальних предметів.
"Вже в 13-м столітті до н.е. вони знали, що ці рідкісні шматки заліза падають з неба, випередивши західну культуру на більш ніж два тисячоліття", - йдеться в дослідженні.

Кинджал Тутанхамона з прикрашеною золотом рукоятью і золотими піхвами з квітковим візерунком на одній стороні і орнаментом з пір'я на інший на даний час виставляється в Єгипетському музеї в Каїрі.
Це один з предметів, виявлених британським археологом Говардом Картером в 1922 році під час розкопок гробниці Тутанхамона, який був похований більше 3,3 тисяч років тому.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що археологи виявили в гробниці Тутанхамона дві секретні кімнати.