Вчені з'ясували, що кинджал Тутанхамона створено з позаземного металу

2 червня 2016, 18:31
Кинджал, знайдений в гробниці поруч з мумією легендарного давньоєгипетського фараона Тутанхамона, був зроблений із заліза метеоритного походження

Про це повідомили італійські вчені, яким вдалося встановити точний склад сталі клинка, передає Російська служба BBC.

За словами головного автора дослідження Даніела Комеллі, присутність в складі заліза разом з нікелем і кобальтом - може говорити про його неземне походження.

Відео дня

"Високий вміст нікелю чітко вказує на метал метеоритного походження", - пояснив він.

Вчені вивчили хімічний склад метеоритів, знайдених в радіусі двох тисяч кілометрів від єгипетського узбережжя Червоного моря, і виявили, що у одного з них вміст нікелю і кобальту відповідає складу сталі кинджала Тутанхамона.

Як зазначається, стародавні єгиптяни надавали особливе значення залізу метеоритного походження, використовуючи його для виробництва декоративних або церемоніальних предметів.

"Вже в 13-м столітті до н.е. вони знали, що ці рідкісні шматки заліза падають з неба, випередивши західну культуру на більш ніж два тисячоліття", - йдеться в дослідженні.

Фото: onlinelibrary.wiley.com
Фото: onlinelibrary.wiley.com Фото:

Кинджал Тутанхамона з прикрашеною золотом рукоятью і золотими піхвами з квітковим візерунком на одній стороні і орнаментом з пір'я на інший на даний час виставляється в Єгипетському музеї в Каїрі.

Це один з предметів, виявлених британським археологом Говардом Картером в 1922 році під час розкопок гробниці Тутанхамона, який був похований більше 3,3 тисяч років тому.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що археологи виявили в гробниці Тутанхамона дві секретні кімнати.

Показати ще новини
Радіо NV
X