Вчені з'ясували нові подробиці про гігантський астероїд, який погубив динозаврів

2 листопада 2017, 21:03
Завдяки комп'ютерному моделюванню вчені з'ясували, що астероїд, який викликав вимирання динозаврів, заповнив атмосферу сіркою і вуглекислим газом

Таким чином, він викликав набагато серйозніші зміни клімату, ніж передбачалося раніше, пише Fox News.

Наталія Артем'єва з Інституту планетології в США і Джоанна Морган з Імперського коледжу Лондона провели моделювання удару астероїда і його наслідків. Для того, щоб отримати уявлення про те, наскільки драматичною була зміна клімату через дні, місяці і роки після падіння астероїда, вчені покладалися на комп'ютерні моделі зіткнення.

Відео дня

Дані ґрунтувалися на знанні місця удару, яким в даний час вважається кратер Чиксулуб поблизу краю півострова Юкатан в сучасній Мексиці. Передбачається, що зіткнення із Землею відбулося на швидкості як мінімум 1 кілометр в секунду під кутом 60 градусів.

Попередні комп'ютерні моделі зіткнення Землі з астероїдом не враховували швидкість руху газів. Однак, удар, мабуть, викинув близько 325 мільярдів тонн сірки і 425 мільярдів тонн вуглекислого газу - це втричі більше сірки і втричі менше CO2, ніж вважалося до цих пір, і приблизно в 10 разів більше, ніж всі глобальні викиди за 2014 рік.

З цієї причини температура планети впала на 26 ° С - тобто стала в середньому нижче нуля - і трималася на цьому рівні як мінімум три роки після зіткнення. В результаті похолодання спочатку скоротилася кількість рослин, потім вимерли травоїдні динозаври, а потім і хижаки.

Раніше НВ повідомляло, що на острові Мадагаскар знайшли рештки жаби, яка була здатна проковтнути маленького динозавра. Дослідники вивчили силу укусу жаби і з'ясували, що її щелепи були здатні виробляти тиск, що дорівнює 2200 Ньютонів, що можна порівняти з силою стиснення щелеп у ссавців хижаків.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X