Вчені з'ясували, як наш мозок перетравлює величезні масиви інформації

29 грудня 2015, 09:08
Дослідники з Технологічного інституту Джорджії з'ясували, що для класифікації інформації людського мозку вистачає менше 1% вихідних даних

"Ми припустили, що метод випадкових проекцій може бути одним із способів навчання, що використовуються людиною. Коротко кажучи, це припущення виявилося вірним. Людині досить усього 0,15% загальних даних", – говорить Роза Арьяга, яка є одним з авторів дослідження.

Відео дня

Для перевірки своєї гіпотези вчені провели експеримент, в ході якого учасникам пропонували вивчити кілька зображень. Потім їх попросили ідентифікувати ці зображення по шматочках цілої картини, які були показані в довільному порядку. Після цього аналогічний тест пройшла інтелектуальна система, для чого було розроблено обчислювальний алгоритм.

За словами професора Сантоша Вемпала з Технологічного інституту Джорджії, вчені були "вражені, побачивши наскільки близькими виявилися результати у людини і надзвичайно простої штучної нейронної мережі".

Дослідники не стверджують напевно, що людський мозок використовує метод випадкової проекції, але результати їх роботи свідчать про те, що це правдоподібне пояснення. Крім того, вони бачать у цьому методі цінність для машинного навчання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X