Вчені з'ясували, чому в дикій природі народжуються так мало шимпанзе

18 жовтня 2017, 07:10
Японські дослідники з'ясували, чому самки шимпанзе народжують рідко і залишають зграю на час пологів

Така поведінка необхіднf самкам, щоб запобігти загибелі новонароджених малюків, пише Science Alert.

Вчені з Кіотського університету спостерігали за шимпанзе в Танзанії вже кілька років, але пологів їм довелося спостерігати лише п'ять: самки шимпанзе йшли народжувати далеко в ліс і не поверталися тиждень-два. Однією з причин цього, можливо, стало пожирання новонароджених шимпанзе самцями з тієї ж групи.

Відео дня

Самка, дитинча якої з'їв самець на прізвисько Дарвін, не пішла в ліс, а залишилася народжувати в оточенні двадцяти родичів. Як тільки дитинча покинув пологові шляхи, Дарвін схопив його і забрав в кущі. Незабаром вчені знайшли його , коли той доїдав дитинча.

"Весь інцидент стався дуже швидко, тому ми не змогли підтвердити, чи було дитинча живим, або воно вже народилося мертвим. Також невідоиою залишилося і стать дитинчати", - зізнаються автори дослідження.

Можливо, самець убив дитинча, який був не від нього. Однак не виключено, що новонароджений став просто джерелом їжі для дорослого шимпанзе.

Цікаво, що приблизно в той же час у виданні Royal Society Open Science вийшла стаття про те, що самці шимпанзе приділяють набагато більше уваги своїх дитинчатам, ніж вважалося раніше. Вони проводять багато часу зі своїм сином і його матір'ю, особливо в перший рік життя дитинчати.

В кінці серпня 2017 року НВ повідомляло, що дослідники з'ясували, що в Уганді приблизно чверть приматів народжується з генетичними мутаціями. Шимпанзе і бабуїни народжуються з видимими каліцтвами - увігнутими мордами або відсутніми пальцями.

Показати ще новини
Радіо НВ
X