Вчені з'ясували, чому мозок хлопців і дівчат по-різному реагує на сильний стрес

14 листопада 2016, 10:34
Події, що викликали дуже сильний стрес, різним чином впливають на частину мозку підлітків, що відповідає за емоції і емпатію

Про це свідчать результати дослідження, проведеного нейрофізіологами Стенфордського університету, повідомляє BBC.

Частина мозку, що відповідає за емоції і емпатію (острівкова частка), як з'ясували вчені, має порівняно маленький розмір в тих дівчаток, що пережили травму. У той же час у хлопчиків з важким досвідом острівкова частка навпаки виявилася більшого розміру, ніж зазвичай. Це може пояснити, чому у дівчаток частіше, ніж у хлопчиків, виникає посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), вважають вчені.

Відео дня

Згідно з дослідженням, хлопчики і дівчатка можуть демонструвати протилежні симптоми особливо після болісної або страхітливої події, а значить, і лікувати їх, напевно, потрібно по-різному.

Вчені просканували мозок 59 дітей у віці від дев'яти до 17 років. Одна група складалася з 14 дівчаток та 16 хлопчиків, які пережили принаймні один епізод сильного стресу або психологічну травму, друга група з 15 дівчаток та 14 хлопчиків не мала такого досвіду.

Дослідники зафіксували зміни розміру та обсягу області, що є однією з частин острівцевих частки - передньої кругової борозни - у хлопчиків і дівчаток, які пережили стрес. Це доводить, що острівкова частка змінюється під впливом стресу і грає ключову роль в розвитку посттравматичного синдрому, переконані автори наукової роботи.

"Наші результати показують, що, можливо, хлопчики і дівчатка можуть мати різні симптоми травми і їм можуть допомагати різні методи лікування", - підкреслює провідний дослідник, доктор Меган Клабунд.

Острівкова частка відповідає не тільки за обробку емоцій, але і за розпізнавання сигналів від інших частин тіла.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X