Вчені з Гарварду створили чіп, що дозволяє імітувати зір без допомоги очей

12 лютого 2017, 20:19
Вчені з Гарварду створили чіп, що стимулює зорову зону кори головного мозку і створює імітацію зору без допомоги очей, повідомляє hi-news

Відзначається, що тестування чіпа на приматах може початися в березні цього року.

"Щоб вирішити проблему, в Гарвардської медичної школи вирішили вживити імплантат у поверхню головного мозку — так він продовжить залишатися в робочому стані. Для чистоти експерименту другій контрольній групі приматів чіп вживлятимуть всередину мозку, а потім порівняють отримані результати... В даному випадку роль очей будуть виконувати відеокамери, сигнал з яких буде передаватися на мікроскопічний імплант, що стимулює мозкову активність", - сказано в публікації.

Відео дня

Кінцева мета проекту — допомогти мавпам орієнтуватися на місцевості, сприймаючи світло, тіні і геометричні форми.

Мікрочіпи, вживлені в мозок і допомагаючі людям з обмеженими можливостями, вже досить давно проходять випробування. Так, наприклад, люди з паралізованою рукою можуть тримати предмети.

Незважаючи на те, що вчені далеко просунулися в галузі створення таких мозкових імплантів, технологія не позбавлена недоліків, адже з часом чіпи, імплантовані в мозок, перестають працювати через те, шо електроди обростають тканинами, які вже не дозволяють чіпу взаємодіяти з мозком на належному рівні.

Раніше повідомлялося, що фізикам з Гарвардського університету вдалося створити невелику кількість рідкого матеріалу на планеті - металевого водню.

Показати ще новини
Радіо НВ
X