Вчені за допомогою радіотелескопу зазирнули в "планетні ясла" молодої зірки

17 березня 2016, 19:28
Міжнародна група астрономів побачила, імовірно, найбільш ранню стадію утворення планет в протопланетном диску, пише N+1 з посиланням на Astrophysical Journal Letters і прес-реліз Національної радіоастрономічної обсерваторії

Зокрема, вчені спостерігали за зіркою HL Tau, зображення якої в 2014 році назвали "кращим знімком процесу утворення планет". Спостереження велися за допомогою Дуже Великого Масиву (VLA) радіотелескопів, що дозволило зазирнути в щільну внутрішню частину протопланетного диска.

Відео дня

Результати дослідження показали, що в газопиловій хмарі спостерігаються процеси утворення окремих грудок речовини діаметром близько одного сантиметра. Загальна маса газопилового диска HL Tau дорівнює 0,001-0,003 масам Сонця. Крім того, дослідники побачили утворення досить великого ущільнення вагою близько 3-8 мас Землі, що може бути найбільш ранньою стадією народження планети, яку коли-небудь спостерігали вчені.

Автори відзначають, що спостереження за такими системами дозволяє перевірити сучасні теорії, які описують еволюцію планетарних дисків і виникнення в них щілин. На відміну від них, моделі утворення зірок отримали безліч експериментальних підтверджень, оскільки самі зірки більш доступні для спостережень.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X