Вчені встановили, що пращур людини Люсі могла померти, впавши з дерева

30 серпня 2016, 13:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Американські вчені обстежили останки австралопітека Люсі, який жив приблизно 3,18 мільйона років тому, щоб встановити причини смерті. Вони припускають, що Люсі загинула в результаті падіння з висоти

Дослідники з Техаського університету в Остіні проаналізували череп, руку, осьовий скелет, таз і ногу, що належали Люсі. Вони вивчили пошкодження і порівняли їх із різними клінічними випадками, в яких вони могли служити причиною смерті. В результаті вони прийшли до висновку, що загибель Люсі могла наступити в результаті падіння з висоти, ймовірно, з дерева.

Відео дня

"Сьогодні такі пошкодження з'являються в результаті автомобільних аварій, а також після падіння з висоти, - розповідає професор Джон Каппельман, що проводив дослідження. – Оскільки в часи Люсі автомобілів не існувало, ми припускаємо, що падіння ймовірно послужило причиною пошкоджень, як і у сучасних пацієнтів".

Дослідники також встановили, що Люсі померла порівняно молодою, але вже не будучи дитиною – у неї були всі корінні зуби. За словами Каппельмана, на момент загибелі її вік становив 15 років.

Колишні дослідження показали, що нижні кінцівки Люсі були краще пристосовані для пересування по землі – риса, набута в ході еволюції. В той же час це могло погіршити її вміння залазити на дерева. Вважажється, що Люсі і її родичі використовували дерева для ночівлі, уберігаючи себе від хижаків.

Колегам Каппельмана його висновки здалися цілком правдоподібними. За словами професора антропології з Університету Нью-Мексико Осборна Пірсона, "падіння з дерева є, на диво, поширеною причиною смерті в деяких соціальних групах". Таким чином, Люсі цілком могла загинути в результаті падіння.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X