По зубах. Вчені визначили, коли розділилися неандертальці і сучасні люди

17 травня 2019, 08:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники проаналізували швидкість розвитку зубів у різних видів предків людини і прийшли до висновку, що неандертальці і сучасні люди розділилися як види принаймні 800 000 років тому.

Попередні дослідження датували цей поділ періодом близько 430 000 років тому, в середньому плейстоцені, повідомляє Daily Mail .

Дослідники з Університетського коледжу Лондона проаналізували особливості розвитку зубів у різних видів гомінід, приділяючи особливу увагу раннім неандертальцям. На думку вчених, представники роду Homo з печери Сіма-де-лос-Уесос в Іспанії відійшли від предків сучасної людини раніше, ніж передбачалося.

Відео дня

У цій печері за останні десятиліття було знайдено близько чотирьох тисяч кісток і три десятка повних кістяків людей, в тому числі останки "Гейдельберзької людини", можливого предка неандертальців. Вік цієї стоянки епохи середнього плейстоцену оцінюється в 430 тис. років.

Провідний автор дослідження, доктор Аїда Гомес Роблес сказала: "Гомініди з Sima de los Huesos характеризуються дуже маленькими задніми зубами (премолярами і молярами), які мають безліч подібностей з класичними неандертальцями. Ймовірно, що маленькі і неандертальські зуби цих предків людини походять від більш великих і примітивних зубів, присутніх у останнього спільного предка неандертальців і сучасних людей".

Таким чином, приблизно 430 000 років тому поділ за формою зубів вже відбувся. Хоча, за попередніми оцінками вчених, воно повинно було тільки початися. Існує невелика ймовірність, що неандертальці з Сіма-де-лос-Уесос були схильні до надзвичайно високих темпів еволюції.

Наприклад, ці гомініди могли жити ізольовано і піддаватися таким факторам впливу, яких не було в середовищі існування інших неандертальців. Також мешканці печер, можливо, не були представниками неандертальців або сучасної людської лінії, а скоріше гібридами, що виникли в результаті більш раннього схрещування.

Проте, як пише Аїда Гомес Роблес, "найпростіше пояснення результатів, представлених в цьому дослідженні, полягає в тому, що неандертальці і сучасні люди розійшлися як види раніше (800 000 років тому), і це зробило б швидкість еволюції зубів неандертальців приблизно порівнянною з такою, що виявлена у інших видів роду Homo".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X