Загадка гравітації. Вчені виявили сигнал, який може назавжди змінити астрономію
Внаслідок більш ніж десятирічних пошуків вчені змогли приблизно зафіксувати фон гравітаційних хвиль Всесвіту. Це може допомогти вченим дізнатися, як зливаються дві надмасивні чорні діри, коли зіштовхуються їхні батьківські галактики.
Гравітаційні хвилі — зміни гравітаційного поля, які спотворюють простір і час навколо себе — були передбачені ще майже сто років тому, але зафіксовані лише у 2015 році. Вони утворюються після злиття двох чорних дір.
Це започаткувало абсолютно нову галузь астрономії і принесло Нобелівську премію з фізики 2017 року американським дослідникам Райнеру Вайссу, Баррі Барішу і Кіпу Торну за допомогою лазерно-інтерферометричної гравітаційно-хвильової обсерваторії (LIGO).
Нові дослідження показують, що людство, можливо, постало на порозі ще однієї важливої віхи в гравітаційно-хвильовій астрономії: виявлення так званого «фону гравітаційних хвиль», пише VICE.
Відкриття гравітаційних хвиль — одне з найважливіших досягнень у науці, оскільки воно дає можливість дослідникам вивчати катастрофічні події — наприклад злиття чорних дір, — які ніколи не могли бути виявлені за допомогою традиційної світлової астрономії. Відчути дію цих хвиль на Землі практично неможливо, тому що вона замала, щоб вплив гравітаційних хвиль хоч якось позначився на планеті.

Вчені вже давно припускали, що крізь весь Всесвіт (і Землю зокрема) проходять тонкі низькочастотні брижі. Через десятиліття спостережень вони впевнені, що знайшли джерело «шуму», який може допомогти вченим розгадати відразу кілька загадок людства.
Наприклад, стохастичні хвилі можуть висвітлити загадкову поведінку надмасивних чорних дір, які можуть бути в мільярди разів масивнішими за Сонце і викликати хвильові події, що тривають місяці або роки.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.