Знання давніх. Вчені несподівано виявили спосіб підвищити врожаї в умовах посухи

17 січня, 06:45
Підвищити врожайність можна шляхом комбінації культур, що засіваються. (Фото:Andrew_shots/Depositphotos)

Підвищити врожайність можна шляхом комбінації культур, що засіваються. (Фото:Andrew_shots/Depositphotos)

У 2011 році вчений-еколог Морган Руель з Університету Кларка вивчив традиції вирощування злакових на Кавказі, Греції та Африці та виявив дивовижний спосіб отримання багатого врожаю незалежно від погодних умов.

Цей спосіб, як не дивно, давно відомий людству. Він використовується вже близько трьох тисяч років, і, ймовірно, був однією з найдавніших технік вирощування сільськогосподарських культур.

Відео дня

У наші дні він використовується небагатьма домогосподарствами і ніколи — в промислових масштабах.

Спосіб полягає у посадці суміші культур: пшениці, рису, жита, проса та інших. Усі вони вимагають різних умов для дозрівання, а значить, що б не сталося з погодою протягом сезону — урожай все ж таки буде.

Руель і його колеги протестували методику і виявили, що вона забезпечує більш високу стабільність у умовах, що змінюються. Варіюючи склад суміші щосезону, фермери можуть застрахуватися від впливу клімату.

Це важливе відкриття, оскільки в наші дні клімат стає дедалі нестабільнішим. Неймовірні посухи в деяких регіонах, зливи в інших, і все це не може не вплинути на продовольчу безпеку.

Від змін клімату страждають як бідні, так і багаті регіони з добре розвиненим сільським господарством. Наприклад, Австралія, врожаї злаків у якій всього за 15 років (1990-2015) знизилися на 30%.

Крім стійкості подібної суміші до клімату, вдалося встановити й інші переваги. Вчені стверджують, що у суміші кожна з культур показує вищу врожайність.

Крім того, комбінований посівний матеріал краще впливає на екосистему, в якій він виростає, а також має велику стійкість до комах.

Довгі роки вирощувати суміші у промислових масштабах не наважувалися, оскільки для обробки подібних посівів потрібна складна техніка. Однак у наші дні це вже не складно, тому автори дослідження сподіваються, що їх ідея стане популярною.

Показати ще новини
Радіо NV
X