Вчені виростили картоплю в "марсіанських" умовах

9 березня 2017, 17:27
Експерти Міжнародного центру картоплі завершили експерименти з вирощування картоплі в умовах, наближених до тих, які існують на Марсі

Випробування тривали більше року - з 14 лютого 2016 року, повідомляє Phys.org.

Вчені виростили бульби картоплі всередині спеціально обладнаного корпусу від мікрозонду системи CubeSat, в якому підтримувалися умови, максимально близькі до марсіанських: склад атмосфери, тиск, склад грунту і інші важливі параметри.

Відео дня

"Вирощування культур у марсоподібних умовах є важливим етапом експерименту. Якщо врожай зможе переносити екстремальні умови, яким ми піддаємо його в нашому Cubesat, у них є хороший шанс виростити на Марсі. Ми проведемо кілька раундів експериментів, щоб з'ясувати, які сорти картоплі найкращі", - говорить Хуан Вальдівія-Сільва, астробіолог NASA з Перу.Як показали дослідження, при додаванні належної кількості води і поживних речовин картопля проросла, дала пагони і почала формувати бульби. Найкращі результати показав сорт картоплі для вирощування в засолених низинах.

Раніше НВ повідомляло, що російські науковці підписали з NASA протокол про наміри проводити спільні експерименти з ізоляції людей в рамах підготовки до пілотованих польотів на Марс.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X