Вчені виміряли масу Землі за допомогою частинок нейтрино
Група фізиків в Іспанії знайшла незвичайний спосіб виміряти масу нашої планети.
Вчені використовували дані з детектора нейтрино, щоб оцінити щільність нашої планети і вирахувати її масу, пише Science Alert.
Нейтрино є одними з найпоширеніших частинок у Всесвіті, але їх важко виявити. Вони схожі на електрони, але у них немає електричного заряду, і їх маса майже дорівнює нулю, тому вони дуже мало взаємодіють з нормальною матерією, коли вони протікають через Всесвіт при майже світловій швидкості.
Хоча історично зусилля вчених по виявленню нейтрино були не надто успішними, детектор нейтрино IceCube, який працює в Антарктиді, недавно відкрив світ нейтрино для науки. Використовуючи дані IceCube за рік, фізики в Інституті корпускулярної фізики (IFIC) в іспанській Валенсії змогли навіть вивчити нутрощі Землі.
Для розрахунків було використано кількість нейтрино, зареєстрованих детектором за час його роботи. В даному випадку дослідників цікавили атмосферні нейтрино, які народжуються в верхніх шарах земної атмосфери. Для нейтрино Земля майже прозора, але іноді частинки все-таки взаємодіють з речовиною і сліди цих взаємодій уловлюються детектором.
Нейтрино, які з'явилися у полюса, для реєстрації повинні були пройти всю планету, в тому числі її ядро, а ті, що прилетіли під великими кутами перетинали тільки кору. Це дозволило відновити розподіл маси у всьому обсязі планети.
В результаті експерименту вчені отримали число 5,972E24 кг - саме стільки важить Земля при підрахунку її маси традиційним способом. При цьому з'ясувалося, що ядро планети важить трохи більше прийнятого значення.
Команда не впізнала майже нічого нового про нашу планету. Щільність карти внутрішньої поверхні Землі, маси планети і моменту її інерції була розрахована з використанням нових даних, але все результати відповідали попереднім вимірам. При цьому суть дослідження полягала не в тому, щоб дізнатися щось нове про Землю. Вчені хотіли дізнатися щось нове про нейтрино.
"Наші результати демонструють можливість такого підходу до вивчення внутрішньої структури Землі, яка доповнює традиційні методи геофізики", - пишуть дослідники в своїй роботі. На думку авторів роботи, новий метод дозволить зрозуміти внутрішню структуру планети краще, ніж за допомогою традиційних способів вимірювання.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.