Вчені виявили рештки пташеняти одного з найдавніших птахів на Землі

5 березня 2018, 21:00

Американські палеонтологи знайшли відбитки тіла і пір'я новонародженого пташеняти, який жив на Землі 127 мільйонів років тому.

Знахідка може допомогти зрозуміти, як птахи розвивалися в епоху динозаврів, пише Fox News.

Один зі співавторів дослідження Луїс Чіаппе з Музею природної історії Лос-Анджелеса сказав, що нове відкриття дозволить дослідникам заглянути в минуле, до якого вони досі не мали доступу. Справа в тому, що скам'янілості даного періоду зустрічаються рідко, а їх пташенят - ще рідше.

Відео дня

"Це нове відкриття дозволяє нам зазирнути в світ стародавніх птахів, які жили в епоху динозаврів. Дивно, що багато хто з особливостей, які ми бачимо серед живих птахів, вже були понад 100 мільйонів років тому", - сказав він.

Вчені просканували скам'янілість за допомогою комп'ютерних томографів та джерела синхротронного випромінювання, що дозволило їм проаналізувати внутрішню структуру кісток і відновити "тривимірний" вигляд пташеняти.

Птах був представником енанциорнисів, у більшості з яких були зуби і пазуристі пальці на кожному крилі, але в іншому вони були схожі на сучасних птахів. Пташеня був трішки коротшим від мізинця людської руки і важив всього 10 грамів. Птах помер незабаром після вилуплення з яйця, давши дослідникам поглянути на "критично важливий етап у формуванні скелета птаха".

Дослідники також виявили, що грудна клітка дитинчати як і раніше в значній мірі утворена з хряща і ще не перетворилася в тверду кістку, коли пташеня померло, а це означає, що птах ще не міг літати.

Раніше НВ повідомляло, що китайські орнітологи виявили обриси пташеняти в шматку бурштину віком приблизно сто мільйонів років. Шматок бурштину з пташеням був виявлений на ринку М'янми, вік бурштину становить приблизно сто мільйонів років.

Особина всередині нього відноситься до енанциорнісових ( "протилежним птахам") - вимерлої групі, що жила в крейдяному періоді.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X