Вчені виявили нові докази канібалізму у древніх людей

16 серпня 2017, 07:05
Команда дослідників з Музею природної історії в Лондоні знайшла докази ритуального канібалізму, яким 15 тисяч років

Такі висновки були зроблені після аналізу кістки з незвичайним візерунком, яку знайшли в печері Гофа в Великобританії, повідомляє The History Blog .

Огляд кістки і дослідження зразків кісткової тканини під мікроскопом виявили сліди розрізання, пошкоджень від ударів і вирізані на поверхні кістки візерунки. Саме ці візерунки є ознакою ритуального використання останків.

Відео дня

Цікаво, що останки не зберегли ніяких ознак насильницької смерті. Можливо, в печері Гофа з'їли одноплемінника, який помер природною смертю. А ритуальні візерунки говорять про те, що причиною канібалізму не був голод.

"Послідовність маніпуляцій свідчить, що гравірування була невід'ємною частиною складного ритуалу канібалів, тому відмітини повинні були мати символічну конотацію", - говорить провідний автор дослідження доктор Сільвіо Белло.

Гравірування, на думку дослідників, могло бути чисто художнім жестом, але, швидше за все, воно виступала свого роду символічною писемністю для складних соціальних груп.

У березні 2017 року НВ повідомляло, що вчені виявили докази канібалізму на території Іспанії приблизно 10 тисяч років тому. Такий висновок був зроблений після вивчення кісток, знайдених в печері на південь від іспанського міста Валенсія.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X